• Főoldal
  • A blogról
  • Adatvédelmi nyilatkozat
  • Jogi közlemény
  • Kapcsolat
Látogassa meg weboldalunkat is!
Nincs találat
Összes találat
InfoConsulting Hungary blog
InfoConsulting Hungary blog
Nincs találat
Összes találat
Főoldal Gyártás

10 hívószó a gyártásban, amelyre érdemes figyelni a jövőben

Szerző: InfoConsulting
2019.05.30.
Téma: Gyártás, Kreativitás és innováció, Technológia
Virtuális valóság a tervezésben

1. Okos gyárak/Ipar 4.0

Ezeket a kifejezéseket már mindenki hallotta, mert unos-untalan ezekről beszélnek mindenhol. Azonban kifejezetten ilyen jellegű projektben már jóval kevesebben vettek részt. Nem egy polcról leemelhető megoldásról van szó, hanem egy sor technológiáról, amelyet alkalmazhatunk a vállalatunknál. Egy-egy újabb technológia alkalmazásba vételével egyre „okosabb” lehet a cégünk.

2. Robotizált folyamatautomatizálás

Ez nem jelent mást, mint az üzleti folyamatok automatizálásának folyamatát. A vállalat különböző területein szoftver robotok alkalmazását. Egyeseknek 9 hónap alatt megtérül egy ilyen projekt, ami elképesztő. A dolog nem csak a robotikáról szól, magában foglalja a mesterséges intelligenciát, a blokkláncot és a dolgok internetét is. Azonban mi emberek még nem vagyunk helyettesíthetők, még ha egy feladat el is végezhető robotokkal, a programozáshoz, kezeléshez és üzemeltetéshez szükség van emberekre.

3. Dolgok internete (IOT)/Ipari dolgok internete (IIOT)

Az IoT-ről általában terepen működő eszközök kapcsán beszélnek. Egy gyártó cég azonban nem biztos, hogy rendelkezik bármilyen terepen működő eszközzel. Számukra mit képes nyújtani az IoT? Nos, például összegyűjthetik a gépek által tárolt történeti adatokat, és elemezhetik azokat, majd az eredmények alapján döntéseket hozhatnak a karbantartásukra vonatkozóan. Tehát vannak gépeink, van szoftverünk, kapcsoljuk hát össze őket!

4. Szervitizáció

Ez a kifejezés a termékek értékesítésétől a képességek értékesítése felé való elmozdulást fejezi ki. Például bizonyos USA-beli államokban jogszabály írja elő, hogy egy adott értékesített dobozos ital mennyiség felett újrahasznosító létesítménynek kell lennie az üzletben. Az IFS ügyfél Tomra az italos dobozok újrahasznosításának képességét értékesíti, amelyért az ügyfelek dobozonként fizethetnek. Nincs kezdeti beruházás, és csak akkor kell fizetni, ha az ügyfelek tényleg használják a szolgáltatást. A Tomra saját belátása szerint cserélgetheti a gépeket, hiszen a szupermarketek nem a gépért, hanem a szolgáltatásért fizetnek. A berendezéseket az IoT segítségével figyelik, így látják, hogy mennyi dobozt gyűjtöttek össze, és a szükséges időben megszervezhetik a kiürítést. Mi volt számukra a legnagyobb kihívás? Az értékesítőket az eladott gépek arányában jutalmazták. Meg kellett változtatniuk a kompenzációs modellt.

5. Additív gyártás vagy 3D nyomtatás

Kicsit fel van fújva a téma, de előbb-utóbb fel fog forgatni sok mindent a gyártószektorban. Nem váltja be a hozzá fűzött reményeket…még. Az előkészületek és az utómunkálatok még mindig sok időt emésztenek fel, így a költséghatékonyság még nem jelentkezik. A légi- és hadiipar élen jár az alkalmazásában. Ugyanazt a funkciót betöltő alkatrészt elő lehet állítani kisebb tömeggel.

6. Mesterséges intelligencia (AI)

Szintén mindenki hallott, olvasott már róla, de vajon mire lehet használni? Igény előrejelzésre? Például, pontosabbá teheti az igényvezérelt MRP-t, de van még min dolgozni a jövőben ezzel kapcsolatban.

7. Gépi tanulás

Ez a számítástechnika egyik ága, amely statisztikai módszerek alkalmazásával ruházza fel a számítógépeket a „tanulás” képességével. Egy újabb eszköz az előrejelzések javításához.

8. Kiterjesztett valóság (AR)/Virtuális valóság (VR)/Kevert valóság (MR)

A kiterjesztett valóság előnyei nyilvánvalók a karbantartás területén, lehetővé téve a szervizmérnök számára, hogy információkat szerezzen a vizsgált berendezésről. A gyártásban egy gépre tekintve fontos információk jelenhetnek meg a látómezőben. Az IFS partnereivel közösen fejleszt ezen a területen.

9. Blokklánc

Az ellátási lánc kapcsán szokott szóba kerülni. Vajon, gazdaságosan alkalmazható már nyomonkövetésre? Ennek még be kell bizonyosodnia, de ez bármikor megtörténhet.

10. Technológiai munkanélküliség

Amikor valahol új technológiát vezetnek be, embereket bocsátanak el. Történetileg vizsgálva azonban ez nem igaz. Igen, bizonyos pozíciók eltűnnek, de teljesen újak is születnek. A mesterséges intelligencia 2020-ra már nettó munkahelyteremtő technológia lehet.

Forrás: IFS Blog
Fotó: gorodenkoff
Címkék: 3D nyomtatásadditív gyártásAIARblokkláncdolgok internetefolyamatos gyártásgépi tanulásgyártáshigh-tech gyártáshírcsatornaIIoTIoTipar 4.0ipari dolgok interneteipari gyártáskevert valóságkiterjesztett valóságmesterséges intelligenciaMRokos gyárrobotizált folyamatautomatizálásszervitizációtechnológiai munkanélküliségvirtuális valóságVR
Előző bejegyzés

Igényvezérelt MRP: versenyelőny az IFS Applications 10-ben

Következő bejegyzés

Vajon a csimpánzok intelligensebbek a számítógépeknél?

Következő bejegyzés
Eszközt használó csimpánz

Vajon a csimpánzok intelligensebbek a számítógépeknél?

Vélemény, hozzászólás? Válasz megszakítása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Közösségi oldalaink

RSS hírfolyamok

Összes bejegyzés Összes hozzászólás

Témák

Legutóbbi bejegyzések

NetOnNet raktáráruház

A NetOnNet az IFS Applications segítségével fejleszti a vásárlói élményt

2019.08.01.
Gyár napelemekkel

Fenntartható gyártás: nem nyűg, hanem lehetőség

2019.07.18.
Okos gyár

Okos gyárak: a szűkkeresztmetszet-elmélet új értelmezést igényel?

2019.07.04.
Folyamatok és üzleti megoldások

Egy digitális átalakulás, amely már lezajlott a gyártás területén

2019.06.27.

Archívum

InfoConsulting Hungary blog

Blog technológiáról, innovációról, digitalizációról az ERP-vel, és egyéb vállalati megoldásokkal kapcsolatban.

Közösségi oldalaink

Böngészés témák szerint

  • Digitális átalakulás
  • Ellátási lánc
  • Építőipar és fővállalkozás
  • Folyamatos gyártás
  • Gyártás
  • Kereskedelem
  • Kreativitás és innováció
  • Stratégia
  • Technológia
  • Ügyféltörténet

Legutóbbi bejegyzések

NetOnNet raktáráruház

A NetOnNet az IFS Applications segítségével fejleszti a vásárlói élményt

2019.08.01.
Gyár napelemekkel

Fenntartható gyártás: nem nyűg, hanem lehetőség

2019.07.18.
  • Főoldal
  • A blogról
  • Adatvédelmi nyilatkozat
  • Jogi közlemény
  • Kapcsolat

© 2019 InfoConsulting Hungary Kft..

Nincs találat
Összes találat
  • Főoldal
  • A blogról
  • Adatvédelmi nyilatkozat
  • Jogi közlemény
  • Kapcsolat
  • Látogassa meg weboldalunkat is!

© 2019 InfoConsulting Hungary Kft..