Amikor az IFS elkezdett dolgozni azon a felhasználói felületen, amit most IFS Aurenának hívunk, teljes mértékben újra akarta gondolni az IFS Applications dizájnját. A fejlesztők tiszta lappal indultak, és elkezdtek gondolkodni, hogy milyen új interakciós minták segíthetnék a rendszerrel való munkát. Ugyanis minden sikeres vállalkozásnak válaszokat kell találnia arra a kérdésre, hogy miként vonhatja be munkatársait mélyebben a vállalati folyamatokba, és miként teheti őket elhivatottabbá. Ha egy üzleti folyamat intuitívan menedzselhető, a munkatársak hamar magukénak fogják érezni, és ha még ezen kívül hatékony is, szívesen alkalmazni fogják a munkavégzésük során.
Az IFS Aurena lényege nem az, hogy forradalmi változást hozzon a felhasználók számára. Az összes innováció a felület technológiájában inkább a jelenlegi felhasználói élmény továbbfejlesztését célozza.
Már a bejelentkezéstől kezdve minden a felhasználó körül forog. Az üdvözlő képernyő mutatja azokat a feladatokat, amelyeken a felhasználó legutóbb dolgozott, valamint hozzáférést biztosít minden egyéb szükséges információhoz. Egy kártyaszerű nézet összesíti az adatrekordokból származó információkat. A kereső pedig részletes szűrési lehetőséget biztosít, hogy a felhasználó könnyedén megtalálja, amit keres.
A B2B felhasználói élmény egy kissé más. A felület testreszabható a vállalati arculatnak, színeknek megfelelően. A B2B felhasználó általában csak a munkájához szükséges korlátozott számú funkcióhoz fér hozzá, így számára a lobby a bejelentkező képernyő is egyben. Innen lefúrhat a feladataihoz, teljes képernyős nézetre válthat, ráközelíthet a részletes információkra. Használhat naptárt, térképet, és hozzáférhet minden olyan információhoz, amely a feladatai elvégzéséhez szükséges, mindezt egyszerű, intuitív módon.
Valóban reszponzív
Az IFS Applications 10 IFS Aurena felületének fejlesztésekor egy fogyasztóközpontú, többplatformos megoldás létrehozása volt a cél. Egy élvonalbeli, reszponzív megoldásé, amely minden eszközön működik. Amely valóban reszponzív. Az IFS Aurena nem elsősorban mobileszközökre optimalizált megoldás, mert az IFS Applicationsben tárolt összetett adatok áttekinthető megjelenítése nagyobb képernyőt igényel. Viszont kihasználja a mobileszközök sajátos képességeit, mint amilyen például a képek hozzáadásának lehetősége.
A mobileszközök megváltoztatják a munkamódszereinket. Sokunk rendszeresen váltogatja az eszközöket a napi munka végzése során. Az IFS Aurena támogatja a telefon, a táblagép és az asztali gép közötti váltogatást úgy, hogy elkezdhetjük a feladatot az egyik eszközön, majd befejezhetjük a másikon. Teljes mértékben alkalmazkodik a megváltozott munkamódszereinkhez.
A valódi reszponzív felületek létrehozásához a különféle eszközök működésének komoly tanulmányozására van szükség. Egy 15 oszlopos táblázat tökéletesen megjeleníthető az asztali számítógépen. Mobileszközön vagy le kell kicsinyíteni, vagy pedig meg kell határozni a megjelenítendő adatok egy részhalmazát. Az IFS Aurena lehetővé teszi a fejlesztők számára a megjelenítendő adatok elsőbbségi sorrendjének meghatározását. Tartalmaz kártya nézetet, lista nézetet, táblázat nézetet, mindegyik alkalmazkodik a megjelenítéshez használt eszköz tulajdonságaihoz. Azonban ismét hangsúlyozzuk, hogy a mobileszközök esetében eltérő igények jelentkeznek. Az érintős nézet jó példa erre, amely feladatközpontú listát biztosít, húzással végrehajtható parancsokkal. Természetesen, az összes ilyen típusú nézet konzisztensen, hasonlóképpen működik.
Hatalmas technológiai ugrás
Ahhoz, hogy az IFS eljusson idáig, hatalmas technológiai ugrásra volt szükség: a HTML5, oData 4 és Angular csak néhány az alkalmazott technológiák közül. RESTful API és leíró nyelv is a fejlesztők rendelkezésére áll.
A leíró nyelv lehetővé teszi a valós idejű képernyőfejlesztést mindenféle leállás nélkül. A kereső nézetek a mezők adattípusától függő lehetőségek alapján konfigurálhatók, például egyedi dátum, vagy dátum intervallum alapján történő keresés. Ez által sokkal gyorsabban hozhatók létre képernyők. Az adatokhoz könnyedén hozzárendelhetők színek is az áttekinthetőbb felhasználói élmény érdekében. A diagramm nézetben egyértelműen jelezhető, hogy melyik feladatnak van elsőbbsége. Egy apró kódrészlet beszúrásával hozzáadható a képernyőhöz a kapcsolattartó információk eszköztár, amely kattintható információs kártyákat rendel a személyek adatait tartalmazó rekordokhoz.
A fejlesztőknek nem kell a vezérlők működésre bírásával vesződniük, nekik csak deklarálniuk kell a vezérlőket, a többi a rendszer dolga. Apró deklarációkkal hozhatunk létre dolgokat anélkül, hogy törődnünk kellene azzal, hogy hová kerülnek azok, vagy, hogy a HTML és CSS kódban kellene azokkal bíbelődni.
Az Aurena ugyanazt az üzleti logikát használja, mint az IFS Enterprise Explorer, lehetővé téve mindkét felület párhuzamos alkalmazását.
Mindez összefoglalva a következőket jelenti:
- kevesebb karbantartani való kódot,
- leállás nélküli képernyőfejlesztést,
- minden funkció azonnali elérhetőségét az összes platformon.
Könnyű átállás
Az IFS Aurena és az IFS Enterprise Explorer párhuzamosan működik az IFS Applications 10-ben. Az IFS Aurena fejlesztése több hullámban történik, jelenleg a második hullámnál tart, a harmadik, és egyben utolsó hullám még idén várható a korai használatba vevő (early adopter) ügyfelek számára. Az IFS Aurena fejlesztése tehát igen gyors üteműnek tekinthető.
Egyébként sincs ok az aggodalomra, mert a meglévő funkcionalitás is folyamatosan frissítésre kerül a fejlesztési folyamat során. Az IFS Aurena kimagasló felhasználói élményt hoz mindenki számára, minden eszközön.